media.ford.ua

Ресурс Ford з інформаційними матеріалами

02/10/2017 - Партнерська угода Lyft і Ford


Ford і Lyft об’єдналися для просування безпілотних таксі
  • Компанія Ford уклала партнерську угоду з Lyft, сервісом виклику таксі через додаток.
 
  • Ford і Lyft інтегрують програмні платформи для можливості виклику «безпілотників» Ford через додаток Lyft як звичайних таксі;
 
  • На першому етапі автономні автомобілі Ford пройдуть випробування без пасажирів, після чого використовуватимуться в години пікового попиту на послуги Lyft нарівні зі звичайними таксі.


ДІРБОРН, США, 2 жовтня 2017 р. — Компанія Ford оголошує про укладання партнерської угоди з Lyft, сервісом виклику таксі через додаток. Партнерство двох компаній допоможе безпілотним автомобілям стати масовими й забезпечить Ford і Lyft прогрес у створенні транспорту майбутнього — більш доступного, надійного та зручного.

Наразі робота над автономними технологіями керування в компанії Ford ведеться за двома напрямками. Компанія активно вдосконалює безпілотні автомобілі й штучний інтелект «віртуального водія» Argo AI, водночас беручи участь у створенні інфраструктури й систем, необхідних для зручнішого користування «безпілотниками». Тому одним зі сценаріїв майбутнього у Ford бачать інтеграцію автономних автомобілів у сервіси виклику таксі через застосунки, такі як Lyft: користувач просто замовляє таксі, як зазвичай, проте замість машини з водієм до нього може приїхати автономний Ford.

«Lyft має велику клієнтську базу, попит на поїздки, який постійно зростає, та чітке розуміння того, як розподіляються транспортні потоки в містах. Ми маємо досвід у розробці технологій автономного керування й можливість масового виробництва «безпілотників». Обидві компанії розуміються на керуванні автопарками й роботі з великими обсягами даних. Об’єднавши наші можливості, ми зможемо ділитися інформацією, яка допоможе приймати правильні рішення щодо майбутнього транспортних систем», — заявив Шериф Маракбі (Sherif Marakby), віце-президент Ford з автономних і електрифікованих автомобілів.

Зокрема, Ford і Lyft разом створять технологічну платформу, яка допоможе Ford швидко підключатися до платформи партнера (у цьому випадку — Lyft) для ефективної інтеграції автономних автомобілів у систему виклику таксі. Компанії спільно вирішуватимуть, в яких містах найдоцільніше використовувати «безпілотники» в сервісі таксі. Також Ford і Lyft займуться розробкою інфраструктури, яка дозволить підтримувати парк автономних таксі в постійній готовності вирушити за викликом.

«Дехто бачить ситуацію з автономними автомобілями як перегони за можливість стати першим. Проте ми зосереджуємо наші зусилля на створенні сервісу, побудованого навколо реальних потреб і запитів людей. Ми надаємо першочергового значення безпеці й надійності, щоб клієнти могли з абсолютною довірою користуватися послугами автономних автомобілів», — підкреслив Шериф Маракбі.

У процесі створення технологічної платформи до сервісу Lyft підключать автомобілі Ford з водіями-людьми. Так перевірятиметься сумісність системи Ford із платформою Lyft, причому компанії прагнуть здійснити процес об’єднання платформ абсолютно непомітним для користувачів Lyft. Команди розробників Ford і Lyft вже приступили до спільної роботи над програмуванням двох систем, які повинні навчитися «спілкуватися» одна з одною.

Автономні автомобілі Ford також приєднаються до сервісу Lyft, проте на першому етапі вони не обслуговуватимуть реальних клієнтів — компанія має намір проводити випробування, поки не буде повністю впевнена в зручності й безпеці поїздок на «безпілотниках». Після цього автономні автомобілі Ford увійдуть до автопарків Lyft нарівні зі звичайними й використовуватимуться переважно в години пікового попиту на поїздки.

«Ми очікуємо, що партнерство з Lyft прискорить наш прогрес у створенні життєздатного й прибуткового бізнесу, побудованого на використанні автономних автомобілів. Ми сподіваємося, що завдяки великій клієнтській базі Lyft і широкому визнанню цього бренду серед споживачів, наша здатність масово випускати автономні автомобілі й пристосовувати їх під різні технологічні платформи зіграє вирішальну роль у виведенні безпілотних транспортних засобів на ринок масових послуг», — підсумував Шериф Маракбі. 

Підпишіться на розсилку від Ford Media про оновлення інформаційних матеріалів