media.ford.ua

Ресурс Ford з інформаційними матеріалами

04/05/2018 - «Розумні» вікна Ford для незрячих


«Розумні» вікна Ford допоможуть незрячим пасажирам побачити світ навколо
 
 
РИМ, 4травня 2018 – Неймовірні пейзажі за вікном роблять будь-яку автомобільну подорож незабутньою, але пасажири з вадами зору позбавлені можливості насолоджуватися красою природи під час поїздки. Прототип «розумного» автомобільного вікна від Ford було розроблено для того, щоби змінити це: воно дозволяє сліпим і слабозрячим людям «побачити» пейзажі навколо них.
 
Технологія Feel The View, на якій базується прототип «розумного» вікна, фотографує місцевість за вікном автомобіля, перетворюючи отримані фото на висококонтрастні чорно-білі зображення. Після цього вони проектуються на склоавтомобіля за допомогою спеціальних світлодіодів.
 
Коли пасажир торкається вікна, він відчуває вібрацію – кожен із 225 відтінків сірого кольору вібрує з різним ступенем інтенсивності. Такий тактильний контакт дозволяє пасажирам відтворювати в уяві навколишні пейзажі. Окрім цього, вбудований голосовий помічник, інтегрований у мультимедійну систему Ford, за допомогою алгоритмів штучного інтелекту супроводжує створення зображення на склі через аудіоопис пейзажу.
 
Технологію Feel The View було розроблено командою Ford в Італії сумісно з римським стартапом Aedo, який спеціалізується на пристроях для людей із вадами зору.
 
 «Ми прагнемо покращити життя людей. Цей проект – фантастична можливість допомогти пасажирам із вадами зору насолоджуватися пейзажами навколо. Хоча сама технологія дуже прогресивна, її ідея проста – перетворити звичайну автомобільну поїздку на по-справжньому захопливу пригоду», – розповів Марко Алу Саффі (Marco Alù Saffi), директор із комунікацій та зв’язків із громадськістю італійського підрозділу Ford.
 
Подивиться, як працює технологія, можна за посиланням.
 

Підпишіться на розсилку від Ford Media про оновлення інформаційних матеріалів